E-pacjent w szpitalu im. Biegańskiego w Łodzi

Artykuł sponsorowany
Przed tygodniem Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi zakończył realizację projekt unijnego pod nazwą „Poprawa dostępności do usług medycznych poprzez wdrożenie e-usług dla pacjenta i rozbudowę infrastruktury informatycznej w WSSz. im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi". Projekt dofinansowany został w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013 kwotą prawie 370 tys. zł. Całkowita wartość projektu to blisko 460 tys. zł.

- E-pacjent jest programem, który umożliwia każdemu pacjentowi posiadającemu dostęp do internetu rejestrację on-line do dowolnej poradni w ramach naszej Przychodni Specjalistycznej – wyjaśnia dr n.med. Paweł Skoczylas (na zdjęciu), z-ca dyrektora ds. specjalistyki ambulatoryjnej i usług pozaszpitalnych.
Niestety, w chwili obecnej, ze względu na brak wolnych miejsc, na ten rok można zarejestrować się na wizytę jedynie do Poradni Dermatologicznej. Można rejestrować się także do innych poradni, ale termin wizyty będzie przyszłoroczny – dodaje dr Skoczylas.

Aby zarejestrować się jako pacjent Przychodni Specjalistycznej, wchodzimy na stronę szpitala http://www.bieganski.com.pl/ i wybieramy zakładkę eRejestracja. Szczegóły rejestracji opisuje „instrukcja obsługi”, ale program sam podpowiada pacjentowi kolejne posunięcia umożliwiające rejestrację.
- Od chwili uruchomienia zarejestrowało się już ponad 100 pacjentów – oblicza dr Paweł Skoczylas. – Ze względu na bliskość terminów, największe zainteresowanie budzi poradnia dermatologiczna. Mniejsze - kardiologiczna, hepatologiczna i chorób zakaźnych dla dorosłych i dzieci.
- Program e-pacjent jest świetnym narzędziem, które poprawia jakość usług naszej Przychodni Specjalistycznej oraz dostępność i osiągalność usług wszystkich naszych poradni – ocenia dr Skoczylas.
- Jego uruchomienie w znaczny sposób ograniczy kolejki oraz skróci do minimum czas oczekiwania pacjentów w rejestracji - dodaje.

Oczywiście nadal jest możliwość rejestracji telefonicznej, dla osób, które nie korzystają z internetu.

Od podpisania umowy o dofinansowaniu projektu e-pacjent do jego wdrożenia minęły dwa lata.
To jeden z wielu projektów zrealizowanych w ostatnim czasie w ramach RPO WŁ. Potwierdzeniem tego są liczne tablice na szpitalnych budynkach, dokumentujące unijne wsparcie. Tylko w ubiegłym roku na terenie szpitala m.in. uruchomiono elektrownię słoneczną. Każdy pawilon szpitala ma instalację fotowoltaiczną na własne potrzeby, z możliwością udostępniania nadwyżki prądu sąsiadom. Rocznie instalacja dostarcza ok. 150-200 MWh energii.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na belchatow.naszemiasto.pl Nasze Miasto