(© Mat. prasowe)

Jeszcze niedawno nie mieli pieniędzy na wyjazd. Dziś wrócili z Florencji ze srebrem i brązem! Jest to niewątpliwy sukces małego chóru z Gniewa- Cantores Minores. Zachwycili jurorów, pomimo że występowali wśród profesjonalnych chórów i zespołów ze szkół muzycznych z kilkunastu krajów, w tym Australii, Filipin, Słowenii!

Przypomnijmy, na jednym festiwalu w Sopocie gniewski chór Cantores Minores zauważył dyrektor Festiwalu Chórów im. Leonardo da Vinci we Florencji. Zaprosił ich na festiwal do Florencji. Kiedy podliczono koszty wyjazdu radość prysła, ale rozpoczęło się wielkie pospolite ruszenie.

- Mieszkańcy małego miasteczka pomogli w zbiórce, dorzuciły się miejscowe firmy, samorządowcy, burmistrzowie- mówi Grzegorz Wasielewski, gniewski radny. - Dziewczęta, żeby zarobić na wyjazd i spełnić swoje marzenia, roznosiły ulotki. W tej perełce europejskiej kultury miały zdobyć doświadczenie i się wiele nauczyć. Tymczasem charyzmatyczna dyrygentka i szefowa zespołu - Izabella Chyła, tak przygotowała dziewczyny, że te zgarnęły srebro w kategorii sakralnej i brąz w kategorii świeckiej! Miasteczko od wczoraj szaleje z radości. Na internetowym forum aż wrze z radości mieszkańców. Przygotowaliśmy im w tajemnicy spontaniczne powitanie.

Więcej w piątkowym, papierowym wydaniu "Dziennika Tczewskiego".

Wiadomości, Wydarzenia

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!