Koszykówka. Decka Pelplin ograła MKK Gniezno w meczu 11. kolejki II ligi [ZDJĘCIA]

Zbigniew Brucki
Po dwóch kwartach był remis 26:26. W przerwie trenerzy Przemysław Bieliński i Bartosz Sarzało przeprowadzili „męską rozmowę” z zawodnikami.

Rozmowa przyniosła efekt. Pelplinianie wygrali III kwartę 22:7, a cały mecz 73:47.

Decka: Chudy 14, Itrich 14, Ciesielski 11, Pawłowski 10, Muntowski 7, Sarzało 7, Reszka 3, Dąbrowski 3, Kamiński 2, Czyżewski 2, Krajewski, Ebertowski.

W trakcie tego meczu klub sportowy Jedynka Pelplin wspólnie z Firmą BIOFED zainicjował zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt ze schroniska OTOZ Animals w Tczewie. Akcja cieszyła się dużym powodzeniem. Kibice i współorganizator przekazali na rzecz schroniska bardzo dużo karmy i datki pieniężne.

W następnej, 12. kolejce Decka Pelplin w najbliższą sobotę zagra w Międzychodzie z tamtejszym Sokołem.

Więcej w piątkowym wydaniu „Dziennika Tczewskiego”!