Tomasz Adamek pokonał na punkty w walce wieczoru gali Polsat Boxing Night Solomona Haumono. Świetny powrót do ringu zaliczył natomiast Krzysztof "Diablo" Głowacki.

Walka wieczoru, z udziałem Tomasza Adamka, może i nie rozgrzała publiczności do czerwoności, ale "Góral" zaprezentował się solidnie. Rywal - Solomon Haumono - miał niewiele do powiedzenia. Znokautować Nowozelandczyka się jednak nie udało i tak naprawdę nie było nawet blisko.

W świetnym stylu do ringu ponownie powrócił Krzysztof Głowacki. Jego rywal - Hizni Altunkaya - nie sprawił mu większych problemów. "Główka" trzy razy posyłał go na deski. Turek był tak poobijany, że do szóstej rundy już nie wyszedł.

Bardzo trudną przeprawę miał Mateusz Masternak. Polak pojedynek z Ismaiłem Siłłachem kończył mocno poobijany i po ostatnim gongu od razu trafił w ręce lekarzy, którzy musieli go opatrzyć. Mimo to, mógł być szczęśliwy, że wygrał batalię na punkty 95:93, 96:92, 95:93.

Maciej Sulęcki zrobił to, co do niego należało. Swojego rywala - Damiana Ezequiela Bonellego, mógł tak naprawdę "skończyć" już w pierwszej rundzie, ale ostatecznie dopełnił dzieła w trzeciej odsłonie. Walkę wygrał przez techniczny nokaut. Najwyższy czas na poważniejsze wyzwania.

Niespodziewanie spore problemy z rywalką miała Ewa Brodnicka, która skrzyżowała rękawice z Viviane Obenauf. Rywalka była bardzo aktywna, a w ostatniej, dziesiątej rundzie, wylądowała nawet na deskach. Wydawało się, że to Brazylijka ze szwajcarskim paszportem wygra pojedynek na punkty. Sędziowie mieli jednak inne zdanie, co można uznać za małą kontrowersję. Punktowali niejednogłośnie 95:94, 96:93, 94:95 na korzyść Polki.

Wyniki gali Polsat Boxing Night 7:

Norbert Dąbrowski - Robert Talarek - zwycięstwo Talarka na punkty - 79:72, 77:74, 79:72
Łukasz Wierzbicki - Robert Tlatlik - zwycięstwo Wierzbickiego na punkty - 79:74, 78:74, 80:72
Ewa Brodnicka - Marisol Reyes - zwycięstwo Brodnickiej na punkty - 95:94, 96:93, 94:95
Adam Balski - Łukasz Janik - zwycięstwo Balskiego przez nokaut w czwartej rundzie
Maciej Sulęcki - Damian Ezequiel Bonelli - zwycięstwo Sulęckiego przez TKO w trzeciej rundzie
Mateusz Masternak - Ismaił Siłłach - zwycięstwo Masternaka na punkty - 95:93, 96:92, 95:93
Krzysztof Głowacki - Hizni Altunkaya - zwycięstwo Głowackiego przez techniczny nokaut po piątej rundzie
Tomasz Adamek - Solomon Haumono - zwycięstwo Adamka na punkty - 99:91, 99:91, 100:90


Wideo: Szymon Szewczyk

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!