Dariusz Ziomek wygrał pierwsze w tym sezonie zawody Pucharu Polski w kitesurfingu. W rozgrywanej w Chałupach imprezie drugie miejsce przypadło w udziale Tomaszowi Glazikowi, a trzecie Feliksowi "Posito" Martinezowi. Wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Grzymska.

Nowy sezon Pucharu Polski w kitesurfingu właśnie się rozpoczął. Pierwsze rozstrzygnięcia za nami. Do rozgrywek w konkurencji twin tip racing zgłosiło się 22 zawodników, z czego większość to byli młodzicy, którzy walczą w kwalifikacjach do młodzieżowych igrzysk olimpijskich (2018) w Buenos Aires.

Podczas zawodów w Chałupach udało się rozegrać łącznie siedem serii wyścigów w kategoriach: młodzicy, młodziczki, open mężczyzn i open kobiet. Twin tip racing połączył zawodników na co dzień startujących w różnych konkurencjach takich, jak freestyle czy foilboarding.

Już pierwszego dnia wywiązała się emocjonująca walka pomiędzy freestylowcami: Darkiem Ziomkiem i Feliksem "Posito" Martinezem z Dominikany w kategorii open mężczyzn, a także pomiędzy utytułowaną rejsiarką Agnieszką Grzymską a Kasią Lange, znaną z osiągnięć we freestylu.

Wśród młodzików zaciętą walkę toczyli Jakub Wątorowski, Filip Nawój oraz nieco młodsi Janek Koszowski i Jakub Jurkowski, którzy deptali po piętach starszym od siebie zawodnikom. Mimo słabych prognoz, wiatr dopisał i utrzymywał się w granicach 12-20 węzłów przez cały dzień.

Sobota natomiast przebiegła spokojnie w oczekiwaniu na wiatr, który w końcu nie nadszedł. Zawodnicy mogli więc nabrać sił na niedzielne zmagania.

Ostatniego dnia zawodów rozegrano konkurencję wakeboarding za skuterem, w której zwyciężyli Julia Wira i Mateusz Włodarczyk.

Tuż po zmaganiach wake'owych wiatr zaczął wiać z wymaganą minimalną siłą 10 węzłów i ruszyły kolejne serie wyścigów. Podobnie jak w piątek, prym wiedli Darek Ziomek i Agnieszka Grzymska w kategorii open, a wśród młodzików Oliwia Hłobuczek oraz Jakub Wątorowski i to oni ostatecznie uplasowali się na pierwszych miejscach podium.

Drugi etap zawodów PP 2017 od 15 do 17 czerwca, także w Chałupach.

Wyniki końcowe Pucharu Polski PZKite w kitesurfingu:

Mężczyźni open:


1. Dariusz Ziomek

2. Tomasz Glazik

3. Felix "Posito" Martinez

4. Carlo Jose Martinez

5. Jan Koszowski

6. Jakub Wątorowski

7.Jakub Jurkowski

8. Andrzej Fal

9. Maksymilian Stępniewski

10. Mateusz Włodarczyk

11. Filip Nawój

12. Jakub Wegner

12. Bartosz Duszyński

Kobiety open:

1. Agnieszka Grzymska

2. Katarzyna Lange

3. Julia Wira

4. Alina Ungeheuer

5. Paula Grzenkowska

6. Nina Arcisz

7. Oliwia Hłobuczek

8. Iza Wnorowska

8. Adriana Adam

Młodzicy:

1. Jakub Wątorowski

2. Jan Koszowski

3. Jakub Jurkowski

4. Filip Nawój

5. Mateusz Włodarczyk

6. Maksymilian Stępniewski

7. Tomasz Glazik

8. Jakub Wegner

9. Bartosz Duszyński

Młodziczki:

1. Oliwia Hłobuczek

2. Nina Arcisz

3. Paula Grzenkowska

4. Iza Wnorowska

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!