Tczew znieważył policjanta Tczew znieważył policjanta

(© KPP Tczew)

Tczewscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego 28-latka, który znieważył jednego z interweniujących policjantów. Zatrzymany mężczyzna trafił do policyjnej celi. Za przestępstwo znieważenia funkcjonariusza publicznego grozi kara do roku pozbawienia wolności.W środę, 12 lipca, po godz. 21.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał zgłoszenie o awanturujących się mężczyznach, którzy mieli spożywać alkohol przy jednej z klatek schodowych na ul. Armii Krajowej w Tczewie. Na miejsce zostali skierowani policjanci z patrolówki. Sprawcy widząc stróżów prawa podchodzących w ich kierunku weszli do klatki schodowej. W trakcie czynności służbowych policjantów sprawcy interwencji byli wulgarni i nie stosowali się do poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy. Wobec dwóch mężczyzn funkcjonariusze zmuszeni byli użyć środków przymusu bezpośredniego.

- 28-, 35- i 36-latek zostali doprowadzeni do komendy, gdzie sprawdzono ich stan trzeźwości - dodaje asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy tczewskiej policji. - 35- i 36-latek mieli w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Podczas przejazdu do komendy 28-letni mieszkaniec Tczewa swoją agresję skierował na jednego z policjantów i go znieważył, dlatego trafił do policyjnego aresztu. Wcześniejsze badanie alkomatem wykazało u niego prawie 3 promile.

W czwartek, po wytrzeźwieniu, mieszkaniec Tczewa usłyszał zarzuty znieważenia interweniujących wobec niego policjantów. Dodatkowo mężczyźni za popełnione wykroczenie odpowiedzą przed sądem, gdyż funkcjonariusze sporządzą wobec nich wnioski o ukaranie do sądu. Za przestępstwo znieważenia funkcjonariusza grozi kara do roku pozbawienia wolności.


Kryminalne

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!