WOŚP 2019 na Pomorzu: koncerty, aukcje, licytacje, zabawy, warsztaty, biegi i wiele innych wydarzeń - tak będzie wyglądał finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w województwie pomorskim i Sławnie. Będziemy dla Was w wielu miejscowościach Pomorza i już od kilku dni pokazujemy, co dzieje się w ramach orkiestrowego grania! Relacje znajdziecie w serwisie dziennikbaltycki.pl, ale także na naszemiasto.pl (wejdź na swoje miasto i dowiedz się więcej!). 27 finał WOŚP 2019 właśnie dziś! ILE ZEBRANO? Licytacje, aukcje, WOŚP na Pomorzu. Śledź naszą relację! Na Wasze zdjęcia, filmy czekamy pod adresem internet@dziennikbaltycki.pl

27 FINAŁ WOŚP NA POMORZURELACJA NA ŻYWO

Pomorze grało dla WOŚP- Jak co roku, rodzinnie wrzuciliśmy do puszki Orkiestry coś od siebie. To taka nasza mała tradycja. Cieszę się też, że w tym roku fajerwerkowe „światełko do nieba” zastąpi pokaz laserów - mówi Katarzyna Walczyk z Gdańska.

Pan Kamil z Gdyni podkreśla z kolei, że wsparcie WOŚP tym razem „dotyczy go w szczególny sposób.”
- Bliski jest mi tegoroczny temat, dla którego gra Wielka Orkiestra, czyli zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Mój syn korzystał bowiem ostatnio ze sprzętu finansowanego przez Orkiestrę - mówi. - Jestem za to bardzo wdzięczny i chcę dać coś od siebie. Namawiam też do tego innych.

W Gdańsku z puszkami WOŚP wyszło kwestować ponad 1200 osób. Niedzielne popołudnie upłynęło w stolicy Pomorza pod znakiem festynu. Scena przy Targu Węglowym należała do Blue Cafe i Varius Manx. O godz. 19 tylko w Gdańsku zebranych było już 400 tys. zł. Można było też wziąć udział w warsztatach pierwszej pomocy, a także zmierzyć ciśnienie czy zrobić test na przeciwciała anty-HCV. Po sąsiedzku trwał festiwal Food Trucków.

Policja nie odnotowała żadnych incydentów, a tradycyjne, „światełko do nieba” wypuszczono o godz. 20.

W niedzielę z WOŚP grano na całym Pomorzu - na najróżniejsze sposoby. Na przykład nad jeziorem Lednik w Miastku WOŚP wspierały morsy, a w Człuchowie zorganizowano fanciarnię, do której ustawiały się kolejki chętnych.
Swoją cegiełkę dołożył też m.in. były prezydent Słupska Robert Biedroń. Można było wylicytować wspólny... lot szybowcem. Córka byłego premiera , Katarzyna Tusk, zdecydowała się przekazać na licytację swoją suknię ślubną.


Gdańsk , godz. 19:10


W Gdańsku rośnie kwota dla Orkiestry - zebrano już ok. 400 tys. złotych. Gdańska policja informuje, że nie odnotowano żadnych incydentów związanych z WOŚP.

Gdańsk , godz. 17:20


Według stanu na 17:20 w Gdańsku zebrano już ok. 250 tys. zł.

godz. 17:15


Tymczasem, w całym kraju, a także poza jego granicami - ofiarność ludzi przekracza wszelkie granice - na koncie 27.Finału WOŚP jest już kwota...ponad 37 mln złotych!

TUTAJ możesz śledzić aktualność WOŚP!Gdańsk , godz. 15:15


W Gdańsku przygotowania do Wielkiego Finału WOŚP przebiegają bezpiecznie. Wydarzenia zabezpieczają policjanci. Jak usłyszeliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Gdańsku, jest spokojnie - nie odnotowano żadnych incydentów.

Na godzinę 15:15 tylko w samym Gdańsku zebrano już ok. 100 tysięcy złotych.


Człuchów, godz. 14:30


W Człuchowie organizowana jest fanciarnia, do której ustawiają się kolejki chętnych. Do wygrania atrakcyjne nagrody!godz. 14:25


Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy widzimy 22 848 365 zł!

Miastko, godz. 14:15


Nad jeziorem Lednik w Miastku Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspierały morsy.godz. 14:00


Konto WOŚP zasilają kolejne pieniądze i jest już ich ponad 20 milionów! A dokładnie: 20 158 654 zł

godz. 13:15


Brakuje już tylko ok. 35 mln by ogłosić MILIARD złotych zebrany w całej historii Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!godz. 13:00


Licytacja lotu szybowcem z byłym prezydentem Słupska przekroczyła już kwotę 11 tyś zł.

godz. 12:30


Licznik przyspiesza z minuty na minutę i pokazuje już: 16 871 698 zł!

godz. 12:15


Pękło 15 milionów! Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, do godz. 12:15 zebrała: 15 115 500 zł!

godz. 11:00


WOŚP poinformował na Facebook'u, że za pomocą SMS-ów zebrano już pierwsze 100 000 zł!Człuchów, godz. 10:40


Od rana w człuchowskim sztabie WOŚP praca wre.godz. 9:50


Na koncie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest już 13 054 949 zł! Czy podczas tegorocznego finału padnie rekord?

Gdańsk, godz. 9:30


Prezydent Gdańska przypomina i zachęca do wzięcia udziału w finale WOŚP w Gdańsku na Targu Węglowym od godz. 15:00.Już w sobotę w wielu miejscach na Pomorzu odbywały się akcje w ramach WOŚP. Zobaczcie kilka z nich:


FINAŁ WOŚP 2019PROGRAM, AUKCJE, LICYTACJE

WOŚP 2019 Gdańsk. Światełko do nieba o godz. 20 na Targu Węglowym!Koncert na Targu Węglowym w Gdańsku rozpocznie się już o godz. 15. Nie zabraknie koncertów gwiazd i licytacji wyjątkowych przedmiotów na rzecz WOŚP.

1 mln 102 tys. zł - tyle zebrano w 2018 roku w Gdańsku. Jak będzie w 2019 roku?


"Światełko do Nieba" tradycyjnie o godz. 20. W tym roku bez fajerwerków. Przygotowano jednak coś nowego - pokaz pirotechniki scenicznej, bezhukowej. Jak piszą organizatorzy, taki pokaz nie będzie niepokoić zwierząt w całej okolicy.

To, co się dzieje na scenie oglądać będzie można także z wielkiego telebimu przy ścianie Katowni od strony Targu Węglowego.

Sprawdź koniecznie: 27. finał WOŚP 2019. SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WOŚP W GDAŃSKU, GDYNI I SOPOCIE

Nie przegap: Wielkie granie z Orkiestrą na Pomorzu. SZCZEGÓŁOWE PROGRAMY FINAŁÓW W MIASTACH WOJ. POMORSKIEGO NA NASZEMIASTO.PLWARTO WIEDZIEĆ O WOŚP 2019OGÓLNE INFORMACJE

WOŚP 2019 - jaki cel akcji?W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra na rzecz zakładów diagnostyki specjalistycznej – zwłaszcza obrazowej, radiologicznej oraz laboratoryjnej. W zależności od tego, ile pieniędzy zostanie zebranych, rozważane są także większe inwestycje, np. wsparcie w wyposażeniu centralnych sterylizatorni czy pracowni MRI.

Gramy dla dzieci małych i bez focha - na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych


Co trafi do szpitali? Rezonanse magnetyczne, tomografy komputerowe, aparaty do diagnostyki RTG (w tym aparaty mobilne), wysokiej klasy ultrasonografy, echokardiografy czy sprzęt endoskopowy z torem wizyjnym dla gastroenterologii.

W każdym mieście kolejki do tego typu badań, które bardzo często pomagają wykryć niebezpieczne dla życia choroby, dopełnić diagnostyki czy pomóc w ratowaniu życia pacjentów. Nowy sprzęt dla szpitali może pomóc chorym w szybkim dostępie do badań.

Czytaj także: "Chcemy przekroczyć magiczną granicę 1 miliarda złotych!"

WOŚP 2019 - gdzie oglądać na żywo w TV?Finał WOŚP transmitowany będzie na antenie TVN oraz w online.


WOŚP

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!