Komunikacja miejska w okresie wakacji
Już od soboty uruchomiona zostanie kolejna autobusowa linia sezonowa 607 na trasie Pruszcz Gdański – Sobieszewo oraz dwie tramwajowe linie sezonowe 63 na trasie Łostowice Świętokrzyska – Brzeźno Plaża i 68 na trasie Brętowo PKM - Stogi Plaża. Zobaczcie więcej!
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miesjkiej - autobusy
Na liniach 127, 162, 199 i 269, w dni powszednie, obowiązują rozkłady jazdy dla dni wolnych od nauki. Ponadto:
Linia 262
W dni powszednie dotychczasowy kurs z Wrzeszcza PKP o godz. 07.44 zostaje przesunięty na 07.51.
Linia 606
W dni powszednie zostają uruchomione dodatkowe kursy, również wieczorem.
Linia 607
Uruchomiona zostaje codzienna linia sezonowa na trasie Pruszcz Gdański: Rondo Kaszubskie – Raciborskiego – Rogozińskiego – Domeyki – Strzeleckiego – Cicha – Obrońców Wybrzeża – Wojska Polskiego – Grunwaldzka – Chopina – Plater – Dąbrowskiego – Gałczyńskiego – Kasprowicza – (zawracanie na rondzie z ul. Obrońców Westerplatte) – Kasprowicza – Kopernika – Rokitnica: Bałtycka – Mokry Dwór – Wiślina: Gdańska – Dziewięć Włók: Gdańska – Przejazdowo: Główna – Klonowa – Bogatka – Wiślinka: Sobieszewska – Gdańsk: Turystyczna – Sobieszewo – Turystyczna – Wiślinka: Sobieszewska – Bogatka – Przejazdowo: Klonowa – Główna – Dziewięć Włók: Gdańska – Wiślina: Gdańska – Mokry Dwór – Rokitnica: Bałtycka – Pruszcz Gdański: Kopernika – Kasprowicza – (zawracanie na rondzie z Obrońców Westerplatte – Kasprowicza – Gałczyńskiego – Dąbrowskiego) – Plater – Powstańców Warszawy – Chopina – Grunwaldzka – Wojska Polskiego – Obrońców Wybrzeża – Cicha – Raciborskiego – Rondo Kaszubskie.
Linia 622
W soboty, niedziele i święta wybrane kursy (zaznaczone w rozkładzie jazdy) obsługuje autobus zabytkowy Ikarus 260.
Linia 658
Linia będzie funkcjonować również w dni powszednie. Obsługa linii autobusem wraz z przyczepką rowerową.
Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miesjkiej - tramwaje
Zmienione zostają rozkłady jazdy linii 3, 6, 8 i 9. Uruchomienie linii sezonowych 63 i 68 na nowych trasach.
Linia 3
W dni powszednie:
zmiany godzin odjazdów,
dodatkowe kursy w godz. około 09.00 – 14.00 i 17.00 – 19.00.
Soboty, niedziele i święta:
zmiana godzin odjazdów.
Linia 6
Dni powszednie:
zmiany godzin odjazdów tylko w kursach skróconych, na trasie Strzyża PKM – Łostowice Świętokrzyska i Łostowice Świętokrzyska – Strzyża PKM.
Linia 8
Dni powszednie:
kursy w godz. około 09.00 – 21.00 będą wykonywane do/z pętli Stogi Plaża.
Soboty, niedziele i święta:
dodatkowe kursy (zaznaczone w rozkładzie jazdy) obsługiwane przez tramwaje historyczne (potrójny skład 105Na oraz 102Na),
niewielka zmiana godzin odjazdów.
Linia 9
Dni powszednie:
zwiększenie liczby kursów do/z pętli Stogi Plaża,
ograniczenie liczby kursów w godzinach porannego szczytu przewozowego.
Soboty, niedziele i święta:
zwiększenie liczby kursów do/z pętli Stogi Plaża.
Linia 63
Linia będzie funkcjonować w soboty, niedziele i święta w godz. około 09.00 – 19.00 na trasie Łostowice Świętokrzyska – Śródmieście SKM – Brama Wyżynna – Dworzec Główny – Jana z Kolna – Kliniczna – al. Hallera – Brzeźno Plaża.
Tramwaje pojadą z częstotliwością co 20-30 minut.
Linia 68
Linia będzie funkcjonować w soboty, niedziele i święta w godz. około 09.00 – 19.00 na trasie Brętowo PKM – Migowo - Ujeścisko – Śródmieście SKM – Stogi Plaża. Tramwaje pojadą z częstotliwością co 20-30 minut.
CZYTAJ TAKŻE:
Nad Polskę nadciągają burze z gradem. Jest alert RCB! IMGW ostrzega także przed trąbami powietrznymi
Reklamy "na celebrytę" - Pismak przeciwko oszustom
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?