Decka Pelplin przegrywa na inaugurację z WKK Wrocław

Krystyna Paszkowska
Pierwsze punkty dla zespołu Decki Pelplin w Suzuki 1 lidze zdobył Paweł Dzierżak, który zdobył je zza linii rzutów osobistych. Kolejne trafienie Nicka doprowadziło do wyniku 4:2 dla DECKI, jednak wtedy zespół z Wrocławia odpalił swoją maszynę. Zagrali tak jak przystało na pretendenta do awansu do Ekstraklasy. Silni, doświadczeni zawodnicy pokazali, że ich myśli o najwyższej klasie rozgrywkowej są poważne. Pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 15:33.

- Przede wszystkim, chciałbym bardzo podziękować naszej publiczności - byliście dzisiaj naszym 6. zawodnikiem - mówi trener Decki Pelplin Bartosz Sarzało. - Jeżeli będziecie dalej nas tak dopingować, my jesteśmy w stanie zrobić wspólnie bardzo fajne rzeczy w tym sezonie. Gratulacje dla zespołu przyjezdnego, bo pokazali nam na samym początku meczu jakie mamy na tą chwilę braki. (...) Mecz zamknął się niestety po 1 kwarcie, a my jesteśmy tu po to aby grać o zwycięstwa.

Druga odsłona pokazała pełną mobilizację i wyciągnięcie wniosków z pierwszych 10 minut. Zawodnicy Decki uruchomili swoje pokłady umiejętności i waleczny charakter. Wrocławianie nie odpuszczali, ale bój toczony był jak równy z równym. Mimo przewagi fizycznej zawodników z Wrocławia, pelplinianie potrafili skończyć drugą odsłonę wynikiem 35:54 i zejść do szatni na przerwę z dobrze wykonanym zadaniem.

Po zmianie stron drużyna trenera Sarzało zaczęła grać agresywnie, prym wiódł rozgrywający Paweł Dzierżak, który dzięki wywieranej presji wywalczył kilka strat, i dzięki swojej szybkości, fauli w ataku przeciwników.

Ostatnią odsłonę zespół z Pelplina wygrał 26:12, i jak było widać po składzie drużyny przeciwnej – wcale nie dlatego, że weszli zawodnicy z ławki. To wielka zasługa woli walki, którą było widać na twarzach naszych zawodników. Mimo spotkania się z tak twardym przeciwnikiem jakim jest WKK Wrocław – porażka 77:93 napawa optymizmem.