Drużyna z Pelplina przegrała: Górnik Trans.eu Wałbrzych 93 : 87 DECKA PELPLIN

Krystyna Paszkowska
Przedostatni mecz z wice-liderem tabeli, Górnikiem Trans.eu Wałbrzych był określany jako jednostronne spotkanie, w którym beniaminek nie będzie w stanie nic zwojować. Mecz jednak pokazał, że to właśnie beniaminek kontrolował to spotkanie. Górnik Trans.eu Wałbrzych 93 : 87 DECKA PELPLIN

Goście - Decka Pelplin rozpoczęli agresywnie oraz bardzo szybko, co sprawiało ogromne problemy zespołowi z Wałbrzycha. Bez żadnych kompleksów rozpoczęła się walka jak równy z równym. Po pierwszych 2-ch kwartach zespół z Pelplina był zaledwie 4 punkty za Górnikami, a schodzący na przerwę Górnicy czuli, że będzie to jedna z trudniejszych przepraw w lidze.

Druga połowa utwierdziła tylko wszystkich w przekonaniu, że sensacja w wykonaniu DECKI jest możliwa! Twarda gra w obronie, zaangażowanie wszystkich zawodników pozwoliło uzyskać prowadzenie 63-68, i kibice DECKI już wietrzyli szanse na zwycięstwo w tym meczu.

W ostatnich 10-minutach wszystko wskazywało na to, że DECKA odniesie swoje 10. zwycięstwo, jednak przez ostatnie 4,5 minuty losy spotkania się odwróciły. Wałbrzyszanom udało się przerwać walkę o zwycięstwo gościom kończąc spotkanie ostatecznym wynikiem 93-87. Na wyróżnienie - w zespole DECKI aż 7 zawodników zaliczyło 2-punktowy wynik.

W ostatnim meczu DECKA zmierzy się w meczu domowym z TS Wisła Chemart Kraków, z którym stoczy walkę o utrzymanie na zapleczu ekstraklasy. Początek ostatniej kolejki Suzuki 1-ligi Mężczyzn o godzinie 18.00 w środę 31 marca.

KOLEJNY MECZ

Suzuki 1 Liga Mężczyzn 30. Kolejka Środa, 31.03.2021r. Godz. 18:00 Decka Pelplin vs. TS Wisła Chemart Kraków Transmisja: TVCOM.pl Hala Sportowa ZKiW nr 1, Pelplin

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0