Koszykówka: Pelplinianie nie zatopili Arki, ale ułożyli sobie sopockie Puzzle

Zbigniew Brucki
Nadesłane
Dwa kolejne pojedynki w II lidze stoczyli zawodnicy Decki Pelplin. Zwyciężyli w jednym.

W meczu 16. kolejki Arka II Gdynia w Pelplinie przerwała serię zwycięstw miejscowej Decki. W kolejnym spotkaniu Decka w Sopocie pokonała Trefla II.

Decka Pelplin - Arka II Gdynia 73:79 (16:15, 21:14, 18:21, 18:29)

Lepiej zaczęła Arka, ale w 4. min. Krzysztof Krajnicki „trójką” wyprowadził Deckę na prowadzenie. Później gra toczyła się „kosz za kosz”. 4 min. przed końcem II kwarty po „trójkach” Krajniewskigo i Filipa Stryjewskiego gospodarze prowadzili 32:24, a po połowie pojedynku 37:29. Kiedy na początku III kwarty po rzutach Marcina Chudego i Bartosza Sarzały miejscowi prowadzili 40:29 wydawało się, że spokojnie dowiozą zwycięstwo do końcowej syreny. Gdynianie jednak nie odpuszczali. Pod koniec tej odsłony zmniejszyli straty do 5 pkt. (50:55), a ostatnią kwartę zaczęli jeszcze lepiej. W ich drużynie znakomicie spisywał się najmniejszy na boisku Mateusz Kaszowski, najmniejszy zawodnik na boisku. Był nie do zatrzymania, rzucał z dystansu za 3 i 2 pkt. i trafiał nawet spod kosza (w całym meczu zdobył aż 33 pkt). W efekcie goście uzyskali wyraźną przewagę (73:62) i nie oddali prowadzenia już do końca.

Trefl II Sopot - Decka Pelplin 74:80 (11:21, 9:12, 25:20, 29:27)

Pelplinianon zwycięstwo nie przyszło łatwo, bo w szeregach gospodarzy występowało trzech zawodników, którzy kilka godzin wcześniej występowali w składzie pierwszej ekstraklasowej drużyny Trefla. Mimo tego po I kwarcie Decka prowadziła różnicą 10 pkt., po połowie meczu 33:20, a w 2 min. III odsłony 40:22. Wówczas doszli miejscowi zmniejszając dystans do 8 pkt. (45:53). Ostatnia kwarta to walka „kosz za kosz”. Na „trójkę” Krajniewskiego odpowiedział „trójką” Kulikowski, na 15 sekund do końca Rafał Komenda nie trafił dwóch rzutów wolnych, a Lis z Trefla 7 sekund później „trójkę”. W nerwowej końcówce zawodnicy gospodarzy taktycznie faulowali, ale goście mieli w swych szeregach Bartosza Sarzało, który te faule bezbłędnie zamienił na na cztery punkty i przypieczętował zwycięstwo Decki.

Jutro podopieczni grającago trenera Bartosza Sarzały z Decki zmierzą się z kolejnym zespołem czołówki tabeli. O godz. 17 w hali sportowo-widowiskowej Zespołu Kształcenia i Wychowania nr 1 w Pelplinie podejmą szóstego w stawce Sokoła Międzychód.

Decka: Krzysztof Krajniewski (14 i 13), Marcin Chudy (14 i 9), Bartosz Sarzało (14 i 11), Filip Stryjewski (10 i 11), Filip Pruefer (8 i 12), Kacper Burczyk (5 i 6), Mateusz Itrich (4 i -), Adam Lisewski (3 i 0), Rafał Komenda (1 i 18), Sebastian Kamiński (0 i -), Paweł Ebertowski (- i 0).