Lekkoatletyka. Walczyli o kwalifikacje i medale

Zbigniew Brucki
Paulina Furmanek (w środku) z Sambora, najlepsza w rzucie oszczepem
Paulina Furmanek (w środku) z Sambora, najlepsza w rzucie oszczepem fot. Jarosław Langowski
Trzy złote i dwa srebrne medale, zdobyli reprezentanci Sambora Tczew podczas lekkoatletycznych mistrzostw makroregionu młodzików.

Zawody na Stadionie Miejskim w Toruniu były jednocześnie eliminacjami do Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego, mającego rangę MP młodzików. Prawo startu w tej imprezie, która 25 i 26 bm. odbędzie się również w Toruniu, uzyskiwali zwycięzcy konkurencji technicznych oraz złoci i srebrni medaliści konkurencji biegowych.
Z ekipy Sambora najlepiej spisali się podopieczni trenera Tadeusza Galińskiego, Michał Małkiewicz oraz trenera Jarosława Langowskiego, Natalia Radtke i Paulina Furmanek.
Małkiewicz wywalczył złoto w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 182 cm. Radtke okazała się najlepsza też w skoku wzwyż, rezultatem 165 cm bijąc rekord życiowy. Furmanek wygrała konkurs rzutu oszczepem wynikiem 33,70 m.
Srebrne krążki zdobyli podopieczni trenerów, Eugeniusza Markowicza, Krzysztof Wysocki i Józefa Krawczykiewicza, Agata Gądek. Wysocki na podium stanął po biegu na 1000 m, które pokonał w 2:46,99 min. Gądek, z rezultatem 11,39 m, była druga w konkursie pchnięcia kulą.
O podium otarli się Maciej Modliszewski, Patryk Lasocki i Martyna Seroczyńska. Bliski wywalczenia drugiego medalu był Michał Małkiewicz. Wszyscy oni zajęli najbardziej nielubiane przez sportowców czwarte lokaty: Modliszewski w skoku o tyczce (2,50 m), Lasocki w biegu na 300 m ppł. (42,52 s), Seroczyńska w rzucie oszczepem (32,70 m), a Małkiewcz w skoku w dal (5,80 m).
Na piątych pozycjach uplasowali się Klaudia Olek w rzucie dyskiem (25,77 m) i Martyna Wasiek w skoku wzwyż (150 cm). Olek była ósma w pchnięciu kulą (9,61 m), Paulina Furmanek dziesiąta w rzucie dyskiem (25,21 m), a Mateusz Gajewski czternasty w rzucie oszczepem (38,50 m).
Wśród 40 sklasyfikowanych klubów Sambor z dorobkiem 20 pkt. zajął czwarte miejsce, za Zawiszą Bydgoszcz i AZS AWFiS Gdańsk (po 23) oraz Talexem Borzytuchom (22).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?