W Rudnie zaczęli cykl turniejów

Z. Brucki
Bartosz Zabrocki z drugoligowego Rąbały Melera Pelplin okazał się najlepszy w pierwszym z trzech cyklicznych turniejów tenisa stołowego o Puchar Starosty Tczewskiego.

W zawodach rywalizowali seniorzy i weterani. Grano systemem grupowo-pucharowym. W półfinałach Zabrocki pokonał 3:1 Łukasza Daua z III-ligowego EMO Swarożyn, a kolega klubowy Daua, Tomasz Choszcz 3:0 ograł Pawła Manterysa z Rąbały Melera. W finale Zabrocki zwyciężył Choszcza 3:0, a w meczu o trzecie miejsce Manterys wygrał 3:0 z Dauem. Lokaty 5-8 zajęli: Waldemar Sadowski, Mikołaj Górski, Mariusz Tomczyk i Filip Dering.
Wzorem ubiegłych lat UKS Gminy Pelplin Tenisista Rudno przy wsparciu Starostwa Powiatowego i Gminy Pelplin oraz sponsorów organizuje dwa odrębne cykle rozgrywek tenisa stołowego. Turniejowa rywalizacja odbywać będzie się w sali gimnastycznej Zespołu Kształcenia i Wychowania w Rudnie.
W ramach cyklu turniejów o Puchar Starosty Tczewskiego zawody odbędą się trzykrotnie. Po seniorach i weteranach, którzy walczyli w pierwszym turnieju, w kolejnych zawodach, w sobotę, 18 września (początek o 10.00) walczyć będą juniorzy, kadeci i młodzicy, a w sobotę, 25 bm. o 15.00 rozpocznie się współzawodnictwo żaków, skrzatów, amatorów i niepełnosprawnych.
Na drugi cykl, Pelplin Open 2010, złoży się sześć turniejów. Odbędą się one w piątki, 17 i 24 września oraz 1, 8, 15 i 22 października. Wszystkie zawody rozpoczynać się będą o godz. 17.
Zawodnicy, którzy w poszczególnych kategoriach zajmą lokaty 1-3 otrzymają pamiątkowe puchary i nagrody rzeczowe. W każdych zawodach obowiązuje symboliczne wpisowe: 5 zł.