Wioślarstwo. Tczewianin wicemistrzem Polski

Zbigniew Brucki
Serię świetnych występów w tym sezonie kontynuuje Mateusz Biskup z Unii Tczew. W Warszawie zdobył srebro w długodystansowych MP.

W wioślarskich Długodystansowych Mistrzostwach Polski startowało dwóch podopiecznych trenera Mariusza Grubicha z tczewskiej Unii. Jak można było się spodziewać, na torze regatowym usytuowanym na kanale Żerańskim w Warszawie lepiej w wyścigu jedynek spisał się 19-letni Mateusz Biskup. Metę usytuowaną 8 km od linii startu minął jako drugi zdobywając wicemistrzostwo kraju. Lepszy od niego okazał się jedynie 27-letni Litwin Mindaugas Griskonis startujący w barwach Lotto Bydgostii Bydgoszcz. Trzeciego na mecie wioślarz Unii wyprzedził o 18 sekund.

Wypada dodać, że to kolejny znakomity występ Biskupa w tym sezonie. Ma dopiero 19 lat, a wygrywa ze starszymi od siebie kilka lat seniorami. A w imprezach rangi mistrzowskiej to już jego czwarty medal. Wcześniej wywalczył złoty krążek w młodzieżowych MP, srebrny w MP w sprincie i brązowy w MP seniorów.

Drugi z wioślarzy Unii, Michał Baran startował w konkurencji jedynek seniorów wagi lekkiej (zawodników o wadze ciała nie przekraczającej 72,5 kg). Spisał się na miarę oczekiwań: zajął piąte miejsce.